PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pusgadu finansēs trešo darbinieku ģimenes ārstu praksēs

Doctus
Pusgadu finansēs trešo darbinieku ģimenes ārstu praksēs
Freepik
Ģimenes ārstu praksēm pirmajā pusgadā paredzēts finansējums papildu darbinieka piesaistei, Ģimenes ārstu praksēm būs pieejami 1 462 eiro atalgojumam papildu darbiniekam, kā arī 119 eiro - darba vietas nodrošināšanai. Kopumā šim mērķim atvēlēti nedaudz vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Ģimenes ārstu praksēm un ārstniecības iestādēm, kas veic vakcināciju pret Covid-19, par iedzīvotāju no 60 gadiem vakcināciju papildu jau esošajam atbalstam no 1.janvāra līdz jūnija beigām paredzēta piemaksa  par primāro un savlaicīgu (noteiktā termiņā veikta vakcinācija pret Covid-19 vīrusu - 3. potes injekcija) vakcināciju 12,33 eiro apmērā. Šim mērķim tiks novirzīti 4,3 miljoni eiro. Vienlaikus, sākot ar 16.februāri, lai motivētu ģimenes ārstu prakses laikus veikt balstvakcināciju un atbilstoši prioritizētu pacientus, paredzēts, ka, ja balstvakcinācija nebūs veikta laikus, papildu maksājums būs samazinātā apjomā - 4,94 eiro. 

Aizvadītā gadā, lai stiprinātu ģimenes ārstu prakšu kapacitāti, novirzīti vairāk nekā 72 miljoni eiro piemaksām par darbu Covid-19 jautājumu risināšanā, vakcinācijas tarifa paaugstināšana grūtāk sasniedzamo pacientu vakcinācijai, papildu piemaksām par iedzīvotāju virs 60 gadiem un hronisko pacientu vakcināciju, vakcinācijas aptveres maksājumiem, finansējumam iedzīvotāju apzvanīšanas paplašināšanai un ģimenes ārstu iesaistīšanai pacientu uzrunāšanā, veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem ārsta praksē nodarbinātajiem, pakalpojumu pacientiem sniegšanu mājās un attālināti sniegtajām konsultācijām.