PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcas Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā operāciju skaits - pilnā apmērā

Doctus
Rīgas Austrumu slimnīcas Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā operāciju skaits - pilnā apmērā
Freepik
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā pacientiem, tāpat kā līdz šim, pilnā apmērā tiek veiktas operācijas, dažādas medicīniskās manipulācijas, kā arī sniegtas ambulatorās ārstu konsultācijas, notik ārstu konsiliji - ziņo RAKUS

Janvāra mēnesī tika veiktas visas decembrī saplānotās operācijas un medicīniskās manipulācijas, kas kopskaitā bija 92. Savukārt mēneša pirmajās 2 nedēļās tika veiktas 5 komplicētākas un apjomīgākas operācijas pacientiem ar 3. un 4. stadijas ļaundabīgiem mutes pamatnes un mēles audzējiem. Šiem pacientiem bija nepieciešama arī rekonstrukcija ar mikrovaskulāriem lēveriem, tādēļ operatīvajā ārstēšanas procesā iesaistījās mikroķirurgs Jānis Zariņš ar komandu. Vienas operācijas ilgums - vidēji 8 līdz 10 stundas.

“Iepriekš mēneša laikā vidēji tika veiktas 5 šādas sarežģītas plānveida operācijas, taču janvārī tās veicām 2 nedēļu laikā. Pirmajā nedēļā tika izoperēti 3 pacienti, bet otrajā – 2. Savukārt pārējiem pacientiem tika paņemtas gan biopsijas, gan veiktas ekscīzijas (kādas audu daļas izgriešana), visu kakla limfmezglu izņemšana un balsenes audzēja laringoektomija (izņemšana). Tāpat tiek veikta arī balss protēžu nomaiņa, slimnīcai pilnā apmērā nodrošinot otolaringoloģijas pakalpojumu nepārtrauktību,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Onkoķirurģijas klīnikas Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Renārs Deksnis.

Reizi nedēļā, tāpat kā ir bijis līdz šim, tiek organizēts LOR-onkologu konsīlijs. Konsīlija laikā multidisciplinārā ārstu komandā tiek lemts par tālāko ārstēšanas taktiku katram no pacientiem. Janvārī notika 4 konsīliji, kuros kopskaitā tika izskatīti 42 pacientu gadījumi.

Tāpat tiek nodrošināta pārstāvniecība arī dermato-onkoloģiskajā konsīlijā, kas notiek 2 reizes mēnesī.

Arī zaļā un dzeltenā koridora ārstu konsultācijas onkoloģijas pacientiem tiek nodrošinātas savlaicīgi un tām paredzētajā laikā, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanās procesu.