PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Smadzeņu audu paraugu iegūšana Stradiņos turpmāk ar robota palīdzību

Smadzeņu audu paraugu iegūšana Stradiņos turpmāk ar robota palīdzību
PSKUS
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu – Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku.

Pirmā operācija ar jauno iekārtu tika veikta  29. novembrī, otrā jau nākamajā dienā – 30. novembrī. Abas operācijas tika veiktas gados jauniem pacientiem un noritēja veiksmīgi.

“Onkoloģijas pacientu ārstēšanā mūsu slimnīcā sācies jauns posms,” uzsver Neiroķirurģijas klīnikas vadītājs, neiroķirurgs Egils Valeinis, kurš vadīja pirmās operācijas. “Jaunā iekārta palīdzēs speciālistam operācijas laikā strādāt precīzāk un arī ātrāk, jo robots gan iestata audzēja atrašanās vietas precīzas koordinātes, gan rāda ķirurgam virzienu, kādā vadīt izmantojamos piederumus." Tiek prognozēts, ka jaunā iekārta varētu palīdzēt aptuveni 30 pacientiem gadā. Svarīgi atzīmēt, ka tā ir arī pacientu saudzējošāka, pēc operācijas atveseļošanās norit ātrāk un vieglāk. 

Stradiņa slimnīcas Neiroķirurģijas klīnika ir lieliski apgādāta ar labāko un modernāko aparatūru – mikroskopiem, neironavigācijas iekārtām, ultraskaņas sūkņiem  un jauno kraniālo robotu - kas palīdz veikt vissarežģītākās neiroonkoloģiskās operācijas. “Pacienti var būt pārliecināti – nākot ārstēties Stradiņos, viņi saņems visu labāko, kas šobrīd pasaulē ir pieejams,” piebilst dr.E. Valeinis.

Mediķu komanda, kas piedalījās pirmajās operācijās ar kraniālo robotu: neiroķirurgi Egils Valeinis un Jūlija Dolgopolova, operāciju māsās Laila Egle un Paula Vecumniece, anesteziologi Tamāra Zītare un Zinta Vicinska, anestēzijas māsa Sanita Balode un māsas palīgas Kārlis Grinerts.