← Atpakaļ

Pacients ar malignu izčūlojumu kuņģī

Klīniskā gadījuma demonstrācijas mērķis – pastāstīt par pacientu, kuram sasniegts labs ārstēšanas rezultāts, lai gan ir augsta malignitāte, kas strauji progresē, un smags vispārējais stāvoklis. Prof. Valdis Pīrāgs: “Gadījums norāda, kāda ir nozīme Klīniskajai universitātes slimnīcai, kur ir tāda speciālistu kapacitāte. Pacientam paveicās – gastroenterologs poliklīnikā pamanīja, ka tas ir netipisks gadījums, kas prasa stacionēšanu, ķirurgs pēc apskates Neatliekamās medicīnas centrā atteicās pacientu operēt. Pēc rūpīgas izmeklēšanas tika noteikta pareizā diagnoze.”


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. K. Bernarde)

Pacients - 28 gadus vecs vīrietis. Stacionēts neatliekamā kārtā ar konsultatīvās poliklīnikas gastroenterologa nosūtījumu - endoskopiski diagnosticēts asiņojošs kuņģa jaunveidojums un stāze kuņģī. Ārstējās 10. nodaļā no 2009. gada 11. līdz 19. jūnijam.

Sūdzības iestājoties: apetītes trūkums, slikta dūša, sāpes epigastrijā, novājēšana par 8 kg (80 ® 72 kg) pēdējo divu mēnešu laikā. Pasliktināšanās pēdējās nedēļas laikā - pieaugoša sāpju intensitāte epigastrijā, nepārtraukta vemšana. Pēdējās 2-3 nedēļas melēna. Subfebrīla temperatūra 37,2-37,8°C un svīšana naktīs…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti