← Atpakaļ

Plaušu sīkšūnu vēzis

Aizpagājušajā gadsimtā jūs, iespējams, nekad neredzētu plaušu vēža slimnieku, jo tā bija reta slimība. Autopsijās no visiem vēžiem 1878. gadā plaušu vēzi sastapa apmēram 1% gadījumu, 1912. gadā medicīnas literatūras apskatā visā pasaulē tika aprakstīti tikai 374 plaušu vēža gadījumi. Ko novērojam mūsdienās? Kopš 2000. gada visā pasaulē katru gadu saslimst 1,2 miljoni cilvēku (no tiem trešdaļa sieviešu), apmēram trīs miljoni slimnieku dzīvo ar plaušu vēzi. Šoreiz divi klīniskie gadījumi, kas uzdod jautājumus: kādas problēmas sabiedrībai rada smēķēšana un ko ikvienam ārstam teikt, satiekot savu pacientu–smēķētāju.


Klīniskais gadījums Nr. 1

(Dr. Z. Kravale)

Paciente, 54 gadus veca sieviete, strādā par pārdevēju. Stacionēta izmeklēšanai ar diagnozi: kreisās puses pneimonija, HOPS paasinājums. Ārstējās 14. nodaļā no 2010. gada 15. līdz 28. janvārim.

Sūdzības un slimības anamnēze: paciente sūdzas par elpas trūkums, ir klepus ar dzeltenīgām krēpām, paaugstināta ķermeņa temperatūra. Saslimusi decembra sākumā, kad parādījies klepus ar nelielu krēpu daudzumu, paaugstināta ķermeņa temperatūra. Pēdējās trīs dienās pirms stacionēšanas pieaudzis elpas trūkums, pastiprinājies klepus, parādījusies temperatūra līdz 39°C, durošas sāpes mugurā -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti