← Atpakaļ

Pancitopēnija

Pancitopēnijas gadījumā jābūt ļoti plašai atvērtībai uz to, ka iemesli var būt ļoti daudzveidīgi un klīniskās izpausmes atšķirties no tiem, kam ir “pilna” asinsaina. Tāpēc gadījumi ar neitropēniju, pancitopēniju, hemolīzi ir ar augstu mirstības risku un vienmēr jāuztver kā ārkārtīgi nopietni, turklāt tie nemaz nav tik reti, kā mēs reizēm vēlamies domāt. Jo ātrāk un precīzāk ārstēsim, jo pacienta iespēja izķepuroties būs lielāka.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. S. Lugovska)

Anamnēzes dati

Paciente, 64 gadus veca. Neatliekami hospitalizēta š.g. 22. martā 41. nodaļā ar diagnozi "stāvoklis pēc ģīboņa, anēmija". Sūdzības iestājoties: paaugstināta ķermeņa temperatūra > 38ºC, galvas reiboņi, nespēks, sāpes un tūska labā cirkšņa rajonā. Šis rajons ir sāpīgs gan kustoties (īpaši - pagriežoties uz sāniem), gan miera stāvoklī. Paciente slimo no 14. marta. Slimības sākumā bijušas sāpes kaklā, pēc dažām dienām pievienojusies paaugstināta temperatūra virs 38ºC, tad pāris dienās parādījušās neskaidras sāpes labajā cirksnī, ko pavadījusi tūska un lokāls, neliels…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti