← Atpakaļ

Herpes zoster infekcija

Varicella zoster vīruss klīniski var izpausties gan ar vējbakām (primārā forma), gan ar herpes zoster jeb jostas rozes infekciju (sekundārā slimības forma). Slimo gan imūnkompetenti, gan imūnkompromitēti pacienti. Turklāt herpes zoster infekcija ir iespējama cilvēkiem, kas pārslimojuši vējbakas neatkarīgi no to formas smaguma. Vīruss latenti persistē spinālajos ganglijos un, atkārtoti aktivējoties, var izraisīt infekcijas uzliesmojumu. Atkārtotas aktivācijas mehānisms nav pilnīgi skaidrs, biežāk slimo cilvēki pēc 60 gadu vecuma. Klīniskā gadījuma demonstrācijas mērķis ir parādīt visai biežas infekcijas norisi un ārstēšanu pacientiem ar traucētu imūnsistēmas darbību.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(dr. S. Lugovska)

Sūdzības un anamnēzes dati

Paciente, 31 gadu veca, stacionēta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 41. nodaļā ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Ir sūdzības par sāpīgiem pūšļveida izsitumiem krustu rajonā un labās kājas rajonā. Ir paaugstināta ķermeņa temperatūra - 37,5 °C. Šādas sūdzības ir apmēram divas nedēļas, lietojusi aciklovīru, bet, tā kā izsitumi turpinājuši progresēt, ģimenes ārsts nosūtījis uz stacionāru papildu izmeklēšanai. Nosūtīšanas diagnoze - herpes zoster infekcija.

Citu slimību anamnēze

Pacientei kopš 2000. gada ir hroniska nieru slimība. Piecus gadus…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti