← Atpakaļ

Ziemas sporta traumas

Lai arī Latvijā ziemas ir visai nepastāvīgas un neprognozējamas, tomēr, sākoties sezonai, var gaidīt ar ziemas sportu saistīto traumu pieaugumu. Iemaņas piemirsušās, pieredze vēl nav atsvaidzināta. Kuri ir traumatiskākie ziemas sporta veidi un kādas ir galvenās traumas, no kā ik gadu cieš profesionāli sportisti un amatieri? Kāda ir šo traumu pareiza ārstēšanas taktika un vai iespējama profilakse?


Kalnu slēpošana

Traumatisma ziņā pirmajā vietā ir kalnu slēpošana. Šā sporta veida vai aktīvās atpūtas piekritēju vidū ir gan profesionāli sportisti, gan tie, kas sporto visai neregulāri, piemēram, tikai reizi gadā aizbrauc uz kādu kalnu kūrortu.

Kā vieni, tā otri var gūt līdzīgas traumas. Profesionāļi - lielās slodzes dēļ. Ja cilvēks krīt, lielā ātrumā traucoties no kalna, ne vienmēr zābaku stiprinājumu drošības sistēma no vērpes spēkiem spēj pasargāt kājas, galvenokārt ceļa locītavas. Īpaši tad, ja stiprinājums noregulēts uz lielāku slodzi, lai slēpe no zābaka neatdalītos kādā nepiemērotā brīdī, piemēram, virāžā. Amatieri…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti