← Atpakaļ

Jaunākās atziņas par vīrusu ietekmi uz astmas attīstību bērniem

Astma skar apmēram 300 miljonus cilvēku, tā ir biežākā hroniskā elpceļu slimība bērnu vecumā. Pašreiz valda uzskats, ka astma attīstās, mijiedarbojoties gēnu un vides faktoriem. Iespējams, ka mijiedarbība sākas jau grūtniecības laikā un zīdaiņa periodā, kad dažādu faktoru ietekmē mainās imunitātes nobriešanas process, kas veicina astmas attīstības risku.


Elpceļu vīrusu infekciju izraisīta sēkšana agrīnā vecumā ir galvenais riska faktors astmas attīstībai, kas iet roku rokā ar jutību pret alergēniem gaisā, atopiju ģimenē un citiem vides faktoriem. Elpceļu vīrusi ir galvenie astmas uzliesmojuma izsaucēji bērnu vecumā. [1; 3] Pašreiz pasaulē alerģiskas un nealerģiskas astmas veidols nomainījies uz sarežģītāku priekšstatu - astma ir sistēmiska, imunoloģiski plaši heterogēna slimība ar atšķirīgu ārstēšanas pieeju [EAACI, 2013]. Pētījumi pēdējos gados lielākoties norit trijos virzienos: astmas patofizioloģijas (ģenētiskie un vides faktori), imunoloģijas un jaunu terapijas iespēju izpētes jomā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti