PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

9.-10. maijā notiks pirmā Baltijas Neiromodulācijas konference

E. Vaska
9.-10. maijā notiks pirmā Baltijas Neiromodulācijas konference
Freepik
Divu dienu konferencē būs iespējams piedalīties gan lekcijās, gan praktiskajās darbnīcās, un tā varētu būt saistoša neiroloģijas, neiroķirurģijas, psihiatrijas, LOR, sāpju medicīnas speciālistiem, ģimenes ārstiem un citiem interesentiem. Konference noritēs klātienē SPA Hotel Jūrmala.

Neiromodulācija ir invazīvu vai neinvazīvu metožu kopums, ko arvien biežāk pasaulē un Latvijā izmanto ārstējot pacientus ar tādām saslimšanām kā epilepsija, migrēna, parkinsonisms, multiplā skleroze [1],  dažādas neiropātijas, perifēras neiralģijas, išēmiskas sāpes; psihiatriskas saslimšanas (piemēram, depresija, anoreksija); sirds un asinsvadu problēmas (piemēram, stenokardija, hipertensija); kuņģa zarnu trakta un citas slimības [2].

Neiromodulācijas laikā notiek elektriska iedarbība uz kādu nervu sistēmas (NS) daļu: centrālo (galvas, muguras smadzenes) vai perifēro NS, tādejādi panākot NS aktivitātes maiņu. Metode palīdz gadījumos, kad pacientam ir rezistence pret medikamentiem, medikamentozā terapija izraisa nopietnas blaknes, vai arī ja pacients lieto dažādus citus medikamentus blakus saslimšanu dēļ, kas nav saderīgi savā starpā vai var radīt blaknes lietojot zāles vienlaicīgi; attiecīgi neiromodulācija palīdz samazināt lietojamo medikamentu daudzumu.

Konferences programma pieejama šeit.

 

Literatūra

  1. Neirologs: Neiromodulācija var palīdzēt cilvēkiem ar dažādām saslimšanām (26.10.2022).  medicine.lv/raksti/neirologs-neiromodulacija-var-palidzet-cilvekiem-ar-dazadam-saslimsanam
  2. Krames, Peckham, and Rezai (eds) Neuromodulation v.1-2, (2009); 2nd edition, (2018). www.neuromodulation.com/about-neuromodulation