PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

20 % pacientu ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi ir tikai kuņģa un zarna trakta simptomi

Doctus
20 % pacientu ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi ir tikai kuņģa un zarna trakta simptomi
Pētījumu apskatā secināts, ka 20 % pacientu ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi ir tikai kuņģa un zarna trakta simptomi. Kuņģa zarnu trakta simptomi, kas ir saistīti ar Covid-19, var būt ļoti dažādi, tai skaitā apetītes zudums, slikta dūša, vemšana, caureja un vēdersāpes.

Pētījumu apskatā iekļāva 36 pētījumus. Analizējot šos pētījumus secināja, ka 18 % pacientu ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi bija kuņģa un zarna trakta simptomi, tai skaitā apetītes zudums, slikta dūša, vemšana, caureja un vēdersāpes. 16 % pacientu bija tikai kuņģa un zarnu trakta simptomi, citu simptomu nebija.

Papildus kuņģa un zarnu trakta simptomiem, radiologiem jāpievērš uzmanība tievo un resno zarnu iekaisuma pazīmēm, gaisam zarnu sieniņās (pneumatosis) un zarnu perforācijai (pneumoperiteneum).

Kuņģa un zarnu trakta simptomi arvien biežāk tiek novēroti pacientiem ar Covid-19 un tiem būtu jāpievērš papildus uzmanība.

 

AVOTS: Lui K, Wilson MP, Low G. Abdominal imaging findings in patients with SARS-CoV-2 infection: a scoping review. Abdominal Radiology, 2020;