PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa slimnīcas Insulta vienībai starptautiska atzinība

Doctus
9. novembrī Eiropas un Pasaules insulta organizāciju rīkotajā virtuālajā konferencē īpašā ceremonijā tika godināti insulta ekselences centri. Izcili novērtēta Stradiņa slimnīcas Insulta vienība. Balvu — “Angels Initiative—The Spirit of Excellence Award” — saņēma Neiroloģijas nodaļas vadītāja asoc. prof. Evija Miglāne.

Asoc.prof. Evija Miglāne Asoc.prof. Evija Miglāne
Asoc.prof. Evija Miglāne
Pēdējo piecu ceturkšņu laikā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības komanda piecas reizes novērtēta ar augstāko novērtējumu ­Dimanta statusu. Balvu — “Angels Initiative—The Spirit of Excellence Award” —  katru gadu piešķir pieciem labākajiem Eiropas speciālistiem par izcilību insulta aprūpē, attiecībās ar pacientiem, kolēģiem, kā arī centieniem paaugstināt kvalitāti ne tikai savā slimnīcā, bet arī valsts līmenī. Iepriekš šo balvu saņēmuši tādi Eiropā pazīstami neirologi kā prof. Valeria Caso (bijusī Eiropas Insulta asociācijas prezidente), asoc. prof. Cristina Tiu, prof. Zuzana Gdovinová, prof. Juan Francisco Arenillas Lara un citi.

“Angels Initiative” programma izveidota 2016. gadā un tajā piedalās insulta vienības no Eiropas, Āfrikas un Āzijas. Stradiņa slimnīcas Insulta vienība šajā programmā piedalās no 2018. gada.

 FOTO: PSKUS

Lasītākais Doctus.lv
GUNTIS KARELIS: Grūtības ir spēcīgs motivētājs

Asociētais profesors GUNTIS KARELIS, RAKUS stacionāra “Gaiļezers” Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs, neslēpj, ka studiju gados neiroloģija šķitusi ļoti sarežģīta un neizprotama medicīnas joma. Tad nu apņēmies to atšifrēt, nevis centies izvairīties no grūtībām un izaicinājumiem.

M. Lapsa
RENĀTE HELDA: cukura diabēts pandēmijas ēnā— katastrofāls ielaisto gadījumu skaits

Renāte Helda, endokrinoloģe “Veselības centrs 4”, Siguldas slimnīcā: "Kopš 1990. gadiem neatceros tik daudz ielaistu un nolaistu cukura diabēta gadījumu. Ar citām endokrīnajām slimībām pašreiz nav tik slikti, bet sekas varbūt vēl tikai parādīsies, piemēram, laikus neizoperēti vairogdziedzera vēži, kam prognoze ir samērā laba, ja tos ārstē savlaicīgi."

R. Helda
Mazkustīgums saistīts ar smagāku Covid-19 norisi un pat nāvi

Mazkustīgums ir saistīts ar smagāku Covid-19 gaitu un paaugstinātu nāves risku, secināts lielā ASV veiktā pētījumā. Pētījuma mērķis bija salīdzināt hospitalizācijas, uzņemšanas intensīvās terapijas nodaļā biežumu un mirstību Covid-19 pacientiem, kuri bija mazkustīgi, kuri bija nedaudz aktīvi vai kuri bija aktīvi atbilstoši fizisko aktivitāšu vadlīnijām

Doctus
SANAD II pētījums par valproāta vs. levetiracetāma efektivitāti un izmaksu ieguvumu salīdzinājumu

Valproāts ir pirmās līnijas zāļviela, lai ārstētu pacientus ar jaunatklātu idiopātisku, ģeneralizētu vai grūti klasificējamu epilepsiju. Izņēmums ir sievietes reproduktīvā vecumā potenciālā teratogēnā efekta dēļ. Levetiracetāms tiek izrakstīts arvien biežāk šai pacientu populācijai, neskaitoties uz pierādījumu trūkumu par tā efektivitāti un izmaksu ieguvumiem salīdzinājumā ar valproātu.

Doctus