PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Aptaukošanās var mainīt imūnsistēmas reakciju uz Covid-19

Doctus
Aptaukošanās var izraisīt hiperaktīvu imūnsistēmas reakciju uz Covid-19 infekciju, kas apgrūtina vīrusa apkarošanu, teikts jaunā pētījumā, kas publicēts žurnālā Endocrinology.

Aptaukošanās rada ne tikai tādas problēmas kā sirds un asinsvadu slimības un cukura diabēts, bet arī daudzējādā ziņā ietekmē imūnsistēmu. Aptaukošanās izraisa hronisku, zemas pakāpes dažu imūnsistēmas daļu aktivāciju. Ja kāds ar zemu imunitāti saskaras ar infekciju, tas var izraisīt imūnsistēmas hiperaktivāciju, bet veidā, kas nav cīņa pret infekciju.

"Covid-19 pandēmija ir likusi mums apzināties aptaukošanās sarežģīto mijiedarbību ar infekcijas slimībām un plaisas mūsu izpratnē par to, kā hroniski veselības stāvokļi ietekmē mūsu imūno reakciju uz akūtu infekciju," sacīja pētījuma autore Durga Singer no Mičiganas Universitātes. "Jaunākie pierādījumi ir parādījuši, kā viena imūnsistēmas daļa, makrofāgs, var būt vaininieks smagas Covid-19 slimības gaitai. Mūsu pētījums koncentrējas uz to, kas jau ir zināms par aptaukošanās, makrofāgu un citu infekciju, piemēram, gripas, mijiedarbību. Šie atklājumi uzsver, cik svarīgi ir saprast, kā aptaukošanās var mijiedarboties ar jaunām zālēm vai vakcīnām, kas izstrādātas Covid-19 ierobežošanai. "

Šajā rakstā autori apraksta aptaukošanās ietekmi uz imūnsistēmu. Viņi apspriež neregulāras imūnās atbildes, ko izraisa aptaukošanās, kas izraisa orgānu traumas smagas Covid-19 infekcijas gadījumā un pasliktina cilvēka spēju cīnīties ar vīrusu.

AVOTS: Huizinga GP, Singer BH, Singer K. The Collision of Meta-Inflammation and SARS-CoV-2 Pandemic Infection. Endocrinology, 2020.