PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kāds ir informācijas tehnoloģiju līmenis ārstu praksēs ASV?

Doctus
Lai arī lielākoties domājam, ka ASV medicīnas jomā ir ļoti moderna un tehnoloģiska zeme, izrādās tikai pusei (48.7%) neatkarīgo ārstu prakšu ir ieviesta elektronisko veselības ierakstu (EHS - electronical health records) sistēma. Tā liecina 6. jūlijā portāla physicianspractice.com publicētās aptaujas dati.

Portāls ziņo, ka aptaujātas 693 neatkarīgās ārstu prakses un 320 ārstu prakses, kas darbojas sasaistē ar kādu no slimnīcām.

Pirms ieviest eelektronisko veselības ierakstu sistēmu praksē, 38.1% aptaujāto pētījuši piedāvātās iespējas  4-12 mēnešus, 29.1% - vairāk nekā gadu. Arī sistēmas ieviešana - programmatūras un datortehnikas uztādīšana un instalēšana, un presonāla apmācība -, lielākoties, bijusi visai ilga. 16.5% respondentu bijis nepieciešams laiks līdz vienam mēnesim, 21.8% - no viena līdz sešiem mēnešiem, 15% - bijis nepieciešams no pusgada līdz diviem gadiem, 20.9% ieviešanu vēl nav pabeiguši.

Aptaujā arī vaicāts, kādus informatīvos rīkus ārstu prakses izmanto saziņai ar pacientiem:

  • prakses mājas lapu - 68.3%
  • mobilos tālruņus - 66.1%
  • e-pastu - 37.4%
  • pacientu portālus - 19.3%
  • sociālos medijus - 17.7%

Aptaujas veidotāji secina, ka pat neraugoties uz valsts atbalstu un dažādiem instrumentiem, kas tiek lietoti, lai valstiskā līmenī veicinātu elektronisko veselības ierakstu ieviešau ārstu praksēs, aptauja parāda, ka rezultāti tomēr nav spīdoši. Bez tam 36.9% no ārstu praksēm, kas nav ieviešušas sistēmu, atzīst, ka galvenais iemesls ir augstās izmaksas.

Foto no Doctus arhīva