PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vai meklēt atbildes tīmeklī uz jautājumiem, kas saistīti ar veselību?

Doctus
Londonā veikts pētījums, kurā noskaidrots, ka ar veselību saistītu jautājumu risināšanā tīmeklī esošie medicīnas forumi ir labākas kvalitātes, nekā šķiet.

Pētījums veikts, aptaujājot ārstus un ar medicīnas nozari nesaistītus cilvēkus – dalībniekiem bija jānovērtē informācija, kas sniegta forumos (reddit, mumsnet, Patient) par diabētu, HIV infekciju un vējbakām. Iegūtie rezultāti liecina, ka lielākoties padomi novērtēti kā labi un, pat ja tie bija neprecīzi, tie netika novērtēti kā slikti.

Veselības aprūpes organizāciju pārstāvji piesardzīgi vērtē tīmeklī esošos veselības forumus, kur cilvēki diskutē par savām slimībām un simptomiem, jo pastāv pieņēmumi, ka tajos esoša informācija ir neprecīza, kļūdaina vai veselībai kaitējoša. Tomēr šī pētījuma autore Jennifer Cole skaidro – forumos, tādos kā, piemēram, reddit, ir atbildīga publicēšanas sistēma, ieraksti tiek pārbaudīti un informācija, kas ir nekorekta vai potenciāli bīstama, tiek dzēsta.

Foruma "Mumsnet" pārstāvis atklāja, ka nav informēts ne par vienu gadījumu, kad kādam būtu nodarīts kaitējums iegūtās informācijas nepietiekamas kvalitātes dēļ.

Pētījuma autori pētījuma laikā saskārās ar grūtībām atrast kādu nepareizu publikāciju šajās vietnēs.

AVOTS: Jennifer Cole, Chris Watkins, Dorothea Kleine. Health Advice from Internet Discussion Forums: How Bad Is Dangerous? Journal of Medical Internet Research, 2016; 18 (1): e4 DOI: 10.2196/jmir.5051