PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcā darbu sāk pirmais Ukrainas mediķis

Natālija Timoščuka
Natālija Timoščuka FOTO: RAKUS
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas centrā strādāt sākusi pirmā mediķe no Ukrainas – Natālija Timoščuka (Nataliya Tymoshchuk).

Latvijā Natālija Timoščuka ieradās no Luckas pilsētas, kur strādāja par feldšeri - laboranti Asins donoru centrā. “Bija skaidrs, ka pēc iespējas ātrāk ir jāatrod darbs, lai kaut nedaudz mazinātu satraukumu par ziņu plūsmu no Ukrainas kara notikumiem. Ukrainā palika vīrs un znots. Sazināmies katru dienu un protams, ir satraukums. Bet esmu pateicīga, ka visi esam dzīvi. Mani vecāki, es un meita esam drošībā šeit - Latvijā. Biju gatava strādāt jebkuru darbu, bet māsīcas meita iedrošināja meklēt darba iespējas Austrumu slimnīcā, kas ir lielākā slimnīca Latvijā. Man līdzi bija visi izglītības dokumenti un slimnīcas personāldaļas speciālisti bija ārkārtīgi pretimnākoši – palīdzēja gan ar informāciju, gan ieteikumiem un padomiem. Turklāt man tika piedāvāts darbs, kur varēšu apgūt papildus specializāciju un prasmes, kas mani īpaši iepriecina un noteikti noderēs nākotnē. Esmu pateicīga darba kolēģēm, kas ir ļoti atbalstošas un nevaru nepateikt paldies visiem Latvijas cilvēkiem, kas palīdz mums un atbalsta Ukrainu” – rezumē mediķe.

Natālija Timoščuka šobrīd veiksmīgi apgūst histoloģisko analīžu veikšanas prasmes Patoloģijas centrā. Histoloģiskās analīzes veic, piemēram, lai noskaidrotu, vai cilvēkam ir labdabīgs vai ļaundabīgs audzējs.