← Atpakaļ

Hormonālā kontracepcija – ieguvumi veselībai

Gan pasaulē, gan Latvijā plaši tiek diskutēts par hormonālās kontracepcijas nozīmi veselībā. Dažādu ārstu viedoklis atšķiras: ir tādi, kas atbalsta hormonālās kontracepcijas izrakstīšanu, ir tādi, kas neatbalsta, un ir vienaldzīgie. Lai gan vienprātības šajā jautājumā trūkst, hormonālā kontracepcija tiek lietota visai plaši, tāpēc rakstā mēģināts apkopot jaunāko pētījumu rezultātus tieši par hormonālās kontracepcijas “pozitīvo pusi” un veselības ieguvumiem.


Hormonālās kontracepcijas izmantošana ne-kontraceptīviem mērķiem

Reproduktīvā vecumā vairāk nekā 80% sieviešu ASV lieto kādu no hormonālās kontracepcijas līdzekļiem. Papildus neplānotas grūtniecības novēršanai hormonālos kontracepcijas līdzekļus lieto tādēļ, lai efektīvi ārstētu menstruālā cikla traucējumus, un tie ir arī kā profilaktisks līdzeklis pret dažām vēža lokalizācijām.

  • Dismenoreja- līdz 90% jaunu sieviešu sūdzas par dažādas intensitātes sāpēm menstruāciju laikā, kas ir viens no galvenajiem skolas un darba kavējumu cēloņiem reproduktīvā vecuma sieviešu populācijā. Pētījumā aptuveni trim ceturtdaļām no apsekotajām…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti