← Atpakaļ

Neiroendokrīnu tumoru diagnostikas un terapijas iespējas

Neiroendokrīnie audzēji, šķiet, būs tēma, par ko runāsim arvien vairāk. Vajadzētu atcerēties, ka ir īpašs audzēju veids ar zemu ļaundabīguma potenciālu, tomēr tam ir ļaundabīgs raksturs: agrāk tos sauca par karcinoīdiem, tagad – par neiroendokrīnajiem tumoriem. Tiem ir specifiska ārstēšana, kas krasi uzlabo un maina pacienta prognozi. Vienmēr, kad diagnosticējat tumoru, padomājiet, vai tas nav neiroendokrīns audzējs, kas jāārstē citādi nekā parasts ļaundabīgs audzējs.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. Ieva Lase)

Anamnēze

Paciente, 70 gadu veca, 2010. gada rudenī izmeklēta Endokrinoloģijas centra dienas stacionārā. Paciente slikti jūtas kopš 2010. gada vasaras, kad parādījušās "lēkmes" ar sirdsklauvēm, reiboņiem, ģībšanas sajūtu, turklāt šos simptomus pavada roku, kakla un sejas piesārtums. Pēdējā pusgada laikā ir biežāka vēdera izeja nekā agrāk, ko paciente neuztver kā problēmu, jo agrāk bieži bijuši aizcietējumi.

Paciente ar šīm sūdzībām vispirms dodas pie ģimenes ārsta un tiek nosūtīta uz dažādiem izmeklējumiem.

  • Vēdera izejas traucējumi: tiek veikta ultrasonogrāfija vēdera dobuma orgāniem…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti