← Atpakaļ

Sirds patoloģijas bērniem

Bērnu kardioloģija un kardioķirurģija līdz XX gadsimta vidum bija tabu tēma – nebija iespēju laikus diagnosticēt sirds patoloģijas, jo tā laika medicīniskās aparatūras tehniskās iespējas mūsu valstī bija ierobežotas, tāpēc daudzi  pacienti gāja bojā, nesaņemot savlaicīgu un adekvātu ārstniecisko palīdzību. Šajā laikposmā bērnu kardiologa specialitātes mūsdienu izpratnē pat nebija. Rūpes par pacientiem ar kardioloģiskām problēmām tika deleģētas reimokardiologiem, jo bija reimatisma “ziedu laiki”, apvienojot kā iegūtas, tā iedzimtas sirdskaites ar sistēmiskām saslimšanām.


Pasaulē pirmā veiksmīgā visvienkāršākā operācija - atvērta arteriālā vada slēgšana - tika veikta tikai 1938. gadā Bostonā, pirmās veiksmīgās operācijas mākslīgajā asinsritē - 1970. gadu beigās. Attīstoties un pilnveidojoties diagnostikas iespējām (invazīvā intrakardiālā izmeklēšana, angiogrāfija, ehokardiogrāfija, elektrokardiogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse), kļuva iespējams optimāli verificēt un plānot ārstēšanu ikvienai sirds patoloģijai bērniem. Diemžēl joprojām atsevišķi medicīnas pārstāvji netic labam ārstēšanas rezultātam un lietderībai bērniem ar sirds patoloģijām.

Lielākā pacientu grupa, ko…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti