← Atpakaļ

Muguras lejasdaļas sāpju pārvaldība

Par sāpēm muguras lejasdaļā sūdzas daudz cilvēku visā pasaulē, pacienti atšķiras pēc vecuma, etniskās piederības un ekonomiskā statusa. Četrām piektdaļām pieaugušo dzīves laikā bijušas sāpes muguras lejasdaļā. Muguras lejasdaļas sāpes ir nākamais darba kavēšanas iemesls pēc saaukstēšanās slimībām cilvēkiem, kas jaunāki par 45 gadiem, tās ir otrais biežākais iemesls ārsta apmeklējumam un trešais biežākais operāciju iemesls, tāpēc šoreiz apkopoti jaunāko pētījumu rezultāti par akūtu un hronisku muguras lejasdaļas sāpju pārvaldību.


Muguras lejasdaļas sāpes radiologu skatījumā

Muguras lejasdaļas sāpes ir vienas no biežākajām sūdzībām, ar ko pacients dodas pie ārsta. Kādā pētījumā pat pierādīts, ka 26,4% pieaugušo pēdējos trīs mēnešos bijusi akūta muguras lejasdaļas sāpju epizode.

ASV ikgadējās tiešās un netiešās izmaksas muguras sāpju dēļ ir apmēram 100 miljardi dolāru, līdz ar moderno tehnoloģiju daudzumu šīs izmaksas tikai pieaugs. Tomēr pieaugošais izmeklējumu skaits nav saistīts ar simptomu uzlabošanos. Tāpēc ASV radiologi izstrādājuši zinātniski pierādītas vadlīnijas muguras lejasdaļas sāpju pārvaldībai. Šo vadlīniju mērķis ir palīdzēt ārstiem…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti