← Atpakaļ

Encefalīts endokrinologa praksē

Seroza encefalīta diagnoze nerada šaubas, to pamato lumbālās punkcijas un MRI rezultāti. Encefalīta ģenēze paliek neskaidra: ticamāk, vīrusu infekcijas izraisīta. Iespējams, bija arī kāds fons, piemēram, līdz šim asimptomātisks autoimūns bojājums. Diferenciāldiagnoze starp labāk zināmo neadekvāto antidiurētiskā hormona sekrēcijas sindromu un cerebrālās sālszaudes sindromu ir grūta, saistīta ar hiper-/hipovolēmijas noteikšanu, bet vēl grūtāk ir aizdomāties par kādu no šiem sindromiem.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. Natalia Kaplya)

Sūdzības un slimības anamnēze

Paciente, 52 gadus veca, stacionēta ar sūdzībām par profūzu vemšanu.

Slimības anamnēze

2011. gada oktobra sākumā pārslimojusi gripai līdzīgu vīrusa infekciju. 2011. gada 23. oktobrī stacionēta slimnīcā profūzas vemšanas dēļ. Analīzēs konstatēta hiponatriēmija un hipokaliēmija. Stāvoklim stabilizējoties, izrakstīta ar diagnozi "kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi".

Pēc izrakstīšanas no slimnīcas pacientei aptuveni mēnesi bijusi subfebrila temperatūra līdz 37,5ºC, apetītes pasliktināšanās, slikta dūša, vispārējs vājums, galvas reiboņi, bieža…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti