← Atpakaļ

Asinsspiediena mērķa sasniegšanai fiksētas devas kombinācijas

Visā pasaulē hipertensija arvien ir biežākais maināmais kardiovaskulāro slimību riska faktors, tā skar 25–30% pieaugušo, bet gados vecu cilvēku populācijā tās izplatība pieaug līdz 70–80%. Lai gan ārstēšanas iespējas ir plašas, 45–80% pacientu ārstēšanas mērķi nesasniedz, tāpēc tiek meklētas aizvien jaunas terapijas iespējas.


Eiropas Kardiologu biedrības vadlīnijas arteriālās hipertensijas ārstēšanai

AVOTS: Giuseppe M, Fagard R, Narkiewicz K, et al. 2013 ESH/ESC Guidelines for the management of arterial hypertension. European Heart Journal, 2013; 34, 2189-2193.

Pētījumos un klīniskajā praksē pierādīts, ka asinsspiediena mērķi, lietojot vienu medikamentu monoterapijā, sasniedz neliela daļa pacientu ar paaugstinātu asinsspiedienu, tāpēc arvien biežāk jāordinē vairāku medikamentu kombinācija. Mūsdienās vairs nav jāuzdod jautājums, vai kombinētā terapija ir nepieciešama, galvenais - kad to sākt? Vai vienmēr jāsāk ar monoterapiju un tad jāizvēlas kombinētā terapija vai tomēr…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti