Starptautiskā studentu konference

2015. gada 25. martā norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes starptautiskā konference Health and Social Sciences 2015 veselības aprūpes un sociālo zinātņu studentiem.

Viedokli izsaka:

Jānis GardovskisJānis GARDOVSKIS, profesors, Rīgas Stradiņa universitātes rektors

Iveta OzolantaIveta OZOLANTA, profesore, Rīgas Stradiņa universitātes zinātņu prorektore

Džeina MežaleDžeina MEŽALE, Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja

Elīna MillereElīna MILLERE, Rīgas Stradiņa universitātes starptautiskās studentu konferences vadītāja

 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā pulcēsies sociālo zinātņu entuziasti, bet RSU galvenajā ēkā - veselības aprūpes studenti un vieslektori no dažādām pasaules valstīm: Lielbritānijas, Vācijas, Čehijas, Somijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas un citām. Rīgas Stradiņa universitāte ir cilvēkzinātņu universitāte, kas piedāvā apgūt modernas un darba tirgū pieprasītas studiju programmas, studiju laikā iesaistīties pētniecībā veselības un sociālo zinātņu jomā. Universitātē jau vairākus gadu desmitus zinātne un izglītība papildina viena otru, stiprinot abpusēju kvalitāti un izaugsmi, paverot ceļu jauniem atklājumiem un sabiedrībai noderīgām zināšanām. Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis ir gandarīts, ka arvien vairāk studentu jau studiju laikā interesējas par zinātnisko pētniecību: "To rāda gan pieaugošais studentu referātu skaits RSU zinātniskajā konferencē, gan studentu organizētā ikgadējā zinātniskā konference."

Rektora viedoklim pievienojas Rīgas Stradiņa universitātes zinātņu prorektore Iveta Ozolanta: "Domāju, ka neviens no studējošajiem neplāno palikt par amatieri, tāpēc topošajam speciālistam jau mācību procesā pašam jāiemācās atrast, pilnveidot un apzināt savas prasmes, apstrādāt, plānot un īstenot savus pētījumus, aizstāvēt savas idejas, pētniecības procesā iegūtos rezultātus un tos sekmīgi izmantot. Stūrakmens šā mērķa sasniegšanai ir studentu ieinteresēšana pētnieciskajā darbā, ko ar panākumiem veic RSU Studējošo pašpārvaldes Zinātnes virziena kolēģi jeb - kā agrāk dēvēja - Studentu zinātniskā biedrība. No nelielas entuziastu grupas tā izaugusi līdz dažādu specialitāšu pulciņiem, no nelielām lokālām augstskolas konferencēm līdz Baltijas valstu studentu un šogad jau līdz plašākai starptautiskai studentu zinātniskai konferencei."

"Studentu konferences jaunais statuss paver plašas iespējas gan universitātes ārvalstu, gan vietējiem studentiem piedalīties diskusijās, prezentēt pētniecisko darbu rezultātus, atklāšanas plenārsēdē dzirdēt izcilu nozares speciālistu uzstāšanos no dažādām pasaules valstīm," papildina RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja Džeina Mežale. "Studenti kļūst motivētāki, izvirza aizvien augstākus mērķus profesionālajā un zinātniskajā izaugsmē, to ļoti labi redzu gan zinātnes virzienā, gan kā medicīnas sestā kursa studente. Mūsu ambīcijas aug, un tas ir lieliski, jo universitāte piedāvā iespēju nemitīgi pilnveidoties. Ar patiesu gandarījumu organizējam tik plaša mēroga konferenci, un ar lepnumu varu teikt, ka piedāvājam starptautisku pieredzi tepat Latvijā."

"Starptautiska konference prasa augstu kvalitāti, uz ko arī tiecamies un no mērķiem neatkāpsimies," stāsta konferences vadītāja Elīna Millere. "Konferences organizatoru komandā ir aktīvi un entuziastiski studējošie no dažādām RSU studiju programmām - tas vieno nozares arī organizēšanas procesā. Esmu droša, ka neviens konferences apmeklētājs un dalībnieks nebūs vīlies." "Studijas ir brīnišķīgs laiks, lai turētu prātu atvērtu visam jaunajam, interesantajam, vēl neatklātajam, jo cilvēka prāts līdzīgs lietussargam - vislabāk darbojas atvērtā veidā!" - tā profesore I. Ozolanta. "Mūsu universitātes pētniecības tradīcijas un akadēmiskais personāls ir izcili un tradīcijām bagāti: no starptautiski citējamo publikāciju skaita līdz sociālajā un klīniskajā praksē izmantojamiem izgudrojumiem, veidojot starpdisciplinārus pētījumus un risinot sabiedrībā aktuālas problēmas," lepns ir J. Gardovskis. "Arī mūsu studentu zinātniskā konference sākusi ceļu pretim tam, lai kļūtu par simbolu šādai starpdisciplinārai pieejai. Tas ir labs sākums! Novēlu to stiprināt, jau tuvākajos gados kļūstot par lielāko studentu zinātnisko konferenci Baltijā līdz ar gatavību apliecināt atklājumu novitāti pasaules zinātnieku elitei, savienojot dažādu zinātņu pieejas unikālu, cilvēcei nepieciešamu zināšanu radīšanā." Rīgas Stradiņa universitātes vadība un konferences organizatori laipni aicina ikvienu interesentu piedalīties Rīgas Stradiņa universitātes Starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences 2015, iepriekš reģistrējoties konferences mājaslapā.

Zināšanai

Kas? Health and Social Sciences 2015

Kur? Rīgas Stradiņa universitātē (Dzirciema ielā 16), Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a)

Kad? 25. Martā. Plašāka informācija: www.rsu.lv/eng/risc2015

Uz augšu ↑
  • No aplausiem līdz agresijai. Sabiedrības reakcija Covid–19 laikā

    Starptautiskās publikācijas ziņo, ka Covid–19 laikā pieaug neiecietība, emocionāla (mutiska) vardarbība, stigmatizācija, kas vērsta pret medicīnas darbiniekiem. To labi var redzēt arī sociālajos tīklos: sabiedrība sadalījusies divās frontēs. Vieni pauž atbalstu mediķiem, citi — agresivitāti. Saruna ar profesori ANDU ROŽUKALNI, RSU Komunikācijas fakultātes dekāni, Komunikācijas studiju katedras vadītāju. Lasīt visu

  • Drošībai vajag histērisko šuvīti. Ķirurgs MĀRIS NAĻIVAIKO

    “Nē, to es nevarēšu izturēt, labāk mācīšos par terapeitu!” — tā studiju laikā pēc pirmajiem operāciju zālē redzētajiem skatiem nosprieda topošais ārsts MĀRIS NAĻIVAIKO. Tagad viņš jau 34 gadus ir vispārējais ķirurgs, kā arī Liepājas reģionālās slimnīcas 5. Ķirurģijas nodaļas virsārsts un Ķirurģiskā bloka virsārsts. Ķirurgs, pie kura rindā pierakstās pacienti no visas Kurzemes. Lasīt visu

  • Medicīnas zinātnes jaunuzņēmumi Latvijā

    Azartiski, gatavi jauniem izaicinājumiem, mēģināt vēl un vēl, līdz iecerētais vainagojas ar panākumiem un peļņu. Laimīgi par to, ka ar savu darbu var risināt pasaules problēmas. Lielākie panākumi viņiem vēl tikai priekšā. Latvijas medicīnas zinātnes jaunuzņēmumi. Lasīt visu