PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana

Doctus
Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana
Freepik
Bērnu slimnīcā janvāra beigās notika Latvijā unikāla operācija, kuras laikā bērnam ar Osteogenesis imperfecta (OI) diagnozi tika ievietoti īpaša dizaina teleskopiskie stieņi. Tie ir veidoti tā, lai, bērnam augot, stieņi augtu līdz ar viņu, un situācijās, ja lūzums tomēr noticis, to īpašais dizains palīdz stabilizēt un noturēt kaulu.

Pacientiem ar Osteogenesis imperfecta ir īpaši trausli kauli, tāpēc implanti ir nepieciešami, lai bērns varētu izvairīties no biežiem lūzumiem. Cilvēkiem ar OI kauli lūzt bieži, tāpēc šo stāvokli mēdz dēvēt par trauslo kaulu slimību. Pirmajos dzīves gados mēdz būt pat desmitiem lūzumi. Pašreiz Reto slimību uzskaitē ir ap 50 pacientiem ar OI diagnozi. OI iedalās vairākos tipos, bet ne visiem tipiem būs vajadzīga stieņu ievietošana.

“Kopā ar mūsu kolēģi no Polijas pacientei veicām augšstilbu kaulu koriģējošu osteotomiju un osteosintēzi ar teleskopiskiem intramedulāriem stieņiem (Fassier-Duval). Šī metode ļauj palīdzēt bērniem jau no 18 mēnešu vecuma. Apzinoties, ka šo bērnu vecākiem ir ļoti smaga ikdiena, jo daudz laika aizņem īpašas rūpes par bērnu, esam gandarīti, ka šādas operācijas turpmāk spēsim veikt arī Latvijā, tādējādi palīdzēt OI pacientiem un kaut nedaudz atvieglot ikdienu viņu tuviniekiem,” stāsta Bērnu slimnīcas Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārsts Dr.Uldis Bergmanis

Operācijā piedalījās Bērnu slimnīcas ārstu komanda – Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārsts dr. Uldis Bergmanis, ķirurgs dr. Jānis Upenieks, ķirurgs dr. Ģirts Salmiņš, ķirurģe dr. Agnese Rekēviča kopā ar profesoru Marek Jóźwiak [DZ1] no "Orthopedic and Rehabilitation Clinical Hospital Wiktor Dega Poznań", kā arī anesteziologs dr. Agris Ančupāns (Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas virsārsts), anestēzijas māsa Agnese Ivanova, operācijas māsas Karīna Brunovska un Inga Liepniece.