PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Nepietiekams D vitamīna līmenis saistīts ar spontānu abortu risku

Doctus
Nepietiekams D vitamīna līmenis saistīts ar spontānu abortu risku
Sievietēm, kuras plāno grūtniecību pēc iepriekšējas grūtniecības pārtraukšanās un kurām ir pietiekams D vitamīna līmenis, ir lielāka iespējamība palikt stāvoklī un saglabāt grūtniecību, salīdzinot ar sievietēm, kurām ir nepietiekams D vitamīna līmenis. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā The Lancet Diabetes & Endocrinology.

Pētnieki norāda, ka šī pētījuma rezultāti pierāda, ka D vitamīnam ir grūtniecību aizsargājoša loma. 1200 sievietēm, kurām iepriekš bija grūtniecības pārtraukšanās, pirms grūtniecības un 8.grūtniecības nedēļā pārbaudīja D vitamīna līmeni. Pētnieki definēja, ka nepietiekams D vitamīna līmenis ir zem 30 ng/ml.

Sievietēm, kurām bija pietiekams D vitamīna līmenis, par 10 % biežāk iestājās grūtniecība un par 15 % biežāk grūtniecība beidzās ar dzemdībām, salīdzinot ar tām sievietēm, kurām bija nepietiekams D vitamīna līmenis. Sievietēm, kurām D vitamīna līmenis palielinājās par katriem 10 ng/ml, grūtniecības pārtraukšanās risks samazinājās par 12 %. D vitamīna līmenis 8.grūtniecības nedēļā nebija saistīts ar grūtniecības pārtaukšanos.

Pētnieki norāda, ka pētījumā netika analizēti cēloņi un efekti, tika konstatēta tikai saistība.

AVOTS: Mumford, SL, et al. Association of preconception serum 25-hydroxyvitamin D concentrations with livebirth and pregnancy loss: a prospective cohort study. The Lancet Diabetes & Endocrinology, 2018.