PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Viedtālruņi ir alergēnu rezervuāri

Doctus
Viedtālruņi ir alergēnu rezervuāri
Freepik.com
Jauns pētījums pierāda paaugstinātu kaķu un suņu alergēnu līmeni, kā arī BDG un endotoksīnus simulētajos modeļos ar viedtālruņiem.

Saskaņā ar 2018. gada ASV tautas skaitīšanas datiem viedtālruņi ir 85 % amerikāņu mājsaimniecību. Tiek ziņots, ka tie tiek skatīti miljoniem reižu dienā, padarot tos par potenciāliem vides apdraudējumiem, piemēram, alergēniem. Jauns pētījums, kas tika prezentēts šī gada Amerikas Alerģijas, astmas un imunoloģijas koledžas (ACAAI) ikgadējā zinātniskajā sanāksmē, pierāda paaugstinātu kaķu un suņu alergēnu, kā arī β-D glikānu (BDG) un endotoksīna līmeni simulētajos tālruņu modeļos.

Pētījuma mērķis bija noteikt, vai tālruņi ir alergēnu, endotoksīnu un BDG rezervuāri, un ja tādi ir, kā tos var efektīvi samazināt, izmantojot īpašas tīrīšanas metodes.

Elektrostatiskajās salvetēs (ESW), ko izmantoja 15 brīvprātīgo tālruņu tīrīšanai, tika noteikts alergēnu, BDG un endotoksīnu līmenis. Tīrīšanas pasākumi tika veikti ar simulētiem tālruņu modeļiem, pārbaudot 70 % izopropilspirta, Clorox nebalinātāja (0,184 % benzila un etilbenzilamonija hlorīda), 0,12 % hlorheksidīna, 0,05 % cetilpiridīnija, 3 % benzilbenzoāta un 3 % tanīnskābes salvetes un salvetes bez šķīduma (kontroles grupa).

Viedtālruņi uzrādīja augstu un mainīgu BDG un endotoksīna līmeni. Kaķu un suņu alergēni galvenokārt tika atrasti mājdzīvnieku īpašnieku viedtālruņos. Hlorheksidīna/cetilpiridīnija kombinācija ievērojami samazināja BDG (vidēji 269 pret 1925 kontroli, ng/salvetā, P<0,05) un endotoksīnu (vidēji 349 pret 1320 kontroli, EU/sa;vetē, P<0,05). Kombinētais benzilbenzoāts/miecskābe ievērojami samazināja kaķu un suņu alergēnu skaitu (suns: vidēji 14 pret 407 kontroli, ng/salvetē P<0,001; kaķis: vidēji 55 pret 1550 kontroli, ng/salvetē, P<0,001). Kombinētajiem maisījuma šķīdumiem bija vislielākais samazinājums salīdzinājumā ar kontroli.

Viedtālruņos ir paaugstināts BDG, alergēnu un endotoksīna līmenis. Hlorheksidīna/cetilpiridīnija kombinācija bija visefektīvākā BDG un endotoksīna samazināšanā un benzilbenzoāta/miecskābes kombinācija visefektīvāk samazināja kaķu un suņu alergēnus viedtālruņos.

AVOTS: Ruran H, Tourigny L, Thorne P, Metwali N. Innovative Compounds to Reduce β-D glucans, Endotoxin, and Allergens Newly Discovered on Smartphones. Annals of Allergy, Asthma & Immunology, 2022; 129 (5): S21