PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Katrs trešais iedzīvotājs smēķē

Doctus
Katrs trešais iedzīvotājs smēķē
Freepik
Katrs trešais respondents jeb 35% smēķē, no viņiem 88% atzinuši, ka smēķēšanu iesākuši ar klasiskajām cigaretēm, bet tikai 7% atzinuši, ka sākums smēķēšanai bijušas alternatīvas klasiskajām cigaretēm -liecina SKDS aptauja.

"Tieši plaušu vēzis ir galvenais no visiem vēža paveidiem, ik gadu aiznesot līdzi ap 950 cilvēku dzīvības. Cīņa pret vēzi pasludināta par vienu no Eiropas Savienības prioritātēm, un arī Latvijai ir jādomā radikālāki soļi, lai mazinātu smēķētāju skaitu un pavisam samazinātu starp jauno paaudzi,” norāda Iveta Ziemele, kustības “Latvijas Bērni bez cigaretēm” iniciatore un biedrības “BērnuDraugi” vadītāja.

Aptaujā 36% respondentu norādīja, ka vispār nav lietojuši tabaku un nikotīnu saturošus produktus, bet 29% atzīst, ka to ir darījuši agrāk, bet pārtraukuši. SKDS pētījums veikts šī gada sākumā un tajā piedalījās 2000 Latvijas iedzīvotāju.

Drosmīgu soli ir spērusi Jaunzēlande, kurā parlaments ir nobalsojis par cigarešu tirdzniecības aizliegumu bērniem, kas dzimuši pēc 2004. gada. Līdzīgs priekšlikums ir pausts Latvijas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā, tās vadītājs Orlovs aicina arī Latvijai sekot šim piemēram un ir sagatavojis priekšlikumu aizliegt tirgot cigaretes pēc 2008.gada dzimušajiem.