PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Tiek sākta izglītības iestāžu darbinieku pakāpeniska vakcinācija

Doctus
Tiek sākta izglītības iestāžu darbinieku pakāpeniska vakcinācija
Freepik
12. aprīlī vakcinācijai atvērta vēl viena prioritāro iedzīvotāju grupa – izglītības iestāžu darbinieki. Vakcinācija šajā grupā notiks pakāpeniski, ņemot vērā Latvijā pieejamo vakcīnu apjomu. Vispirms vakcīnu pret Covid-19 saņems pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.-6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē.

 

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas datiem kopumā vakcinācijai klasificējas vairāk nekā 76 000 izglītības iestāžu darbinieku, šobrīd vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 savai vakcīnai pieteikušies vairāk nekā 15 000 iedzīvotāji, norādot savu piederību izglītības iestāžu darbinieku grupai. Līdz ar to vakcinācijai šobrīd pieteikušies 20% no visiem izglītības iestāžu darbiniekiem.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: “norādījusi, ka pedagogu vakcinācija ir būtisks solis, lai  atsāktu mācības klātienē. "Šī vakcinācija veicinās arī interešu izglītības, nometņu un, iespējams, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanu vasarā, protams, citā, neierastā formātā. Arī testēšana, ko veiksmīgi esam ieviesuši kopā ar Veselības ministriju, palīdz prognozēt un fiksēt asimptomātisku saslimšanu. Pedagogu vakcinācija ir papildus solis klātienes izglītības veicināšanai. Tas ir svarīgi visai sabiedrībai.”

No visiem vairāk nekā 15 000 iedzīvotājiem, kuri jau pieteikušies vakcinācijai vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 un norādījuši savu piederību šai grupai, 11 529 sakrīt ar atsūtītajiem sarakstiem no Izglītības un zinātnes ministrijas. Tas nozīmē, ka jau šobrīd šos izglītības iestāžu darbiniekus varēs pakāpeniski virzīt vakcinācijai.