PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Virza projektu “E-veselības jaunā kodola izveide”

Doctus
Virza projektu “E-veselības jaunā kodola izveide”
Freepik
Projektam “E-Veselība jaunā kodola izveide” piešķirtais finansējums ir 3,1 miljons eiro un līdz 2022. gada beigām tika izlietoti 2,9 miljoni eiro. Tehnoloģiju uzlabošanai un attīstīšanai projekta ietvaros šogad plānots ieguldīt 167 tūkstošus eiro.

Projekta ietvaros plānots izstrādāt onkoloģijas reģistra 1. kārtu un laboratorijas moduļa 1. kārtu. Līdz ar šo funkcionalitāšu ieviešanu tiek veidots E-veselības jaunais kodols, kas kalpos par pamatu turpmākajai E-veselības attīstībai. Pārejot uz starptautiski atzītu standartu (FHIR) izmantošanu, jaunajā kodolā būs modulārs dizains, kas uzlabos sistēmas veiktspēju un stabilitāti, kā arī dos iespēju integratoriem mijiedarboties ar tām datu apmaiņām, kas tiem ir nepieciešamas - norāda Veselības ministrija.

Plānots, ka e-recepte, e-darbnespējas lapa, pacienta veselības pamatdati u.c., kā arī līdz šim uzkrātā pacientu medicīniskā informācija, nākotnē tiks integrēti jaunajā kodolā. Papildus projekta ietvaros paredzēts izstrādāt platformas drošības risinājumus, platformas drošības, veiktspējas un lietojamības auditu, kā arī nodrošināt vienota datu centra pakalpojumu.

Nacionālais veselības dienests plāno sākt arī e-nosūtījumu moduļa uzlabošanu, lai jau no 2024.gada 1.janvāra varētu pilnībā atteikties no nosūtījumiem papīra formātā. Šobrīd elektronisko nosūtījumu izmantošana ārstniecības iestādēm ir brīvprātīga un līdz šim tos ir izrakstījušas 84% ārstniecības iestāžu, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus. Kopumā E-veselībā līdz šim ir izrakstīti jau vairāk nekā 1,6 milj. dažādu e-nosūtījumu. Pārejot uz e-nosūtījumu, rindas valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai būs iespējams padarīt caurskatāmas un izsekojamas elektroniskajā vidē, un tādējādi tiks novērsa dubultu veselības aprūpes pakalpojumu veikšana, kā arī uzlabos veselības aprūpes sistēmas efektivitāti kopumā.