← Atpakaļ

Idiopātisks hilotorakss un hilozs ascīts

Šā klīniskā gadījuma mērķis ir parādīt pacientu ar reti sastopamu patoloģiju – atkārtotu limfas krāšanos pleiras telpā un vēdera dobumā –, kurš ir padziļināti izmeklēts vairākās medicīnas iestādēs, bet hilotoraksa un hilozā ascīta cēlonis nav atrasts. Pacientam ir izdarītas vairākas ķirurģiskas operācijas, kuru efektivitāte ir ierobežota, kā arī atkārtoti nozīmēta parenterālā barošana, rekomendēta pilnīga beztauku diēta, kuras efektivitāti pierādīs laiks un pacienta līdzestība.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. K. Bernarde)

Pacients - 52 gadus vecs vīrietis, šoferis, kopš 2009. gada novembra 1. grupas invalīds. Atkārtoti ārstējies Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Tuberkulozes un plaušu slimību klīnikā un P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Kopš 2009. gada 26. maija hospitalizēts piecas reizes.

Dzīves anamnēze

Desmit gadu vecumā - reimatisms, veikta tonsilektomija, saņēmis ilgstošu antibakteriālu terapiju, atzīts par veselu. 1960. gadu vidū veikta apendektomija. 1972. gadā labā un 1976. gadā kreisā cirkšņa trūces operācija. 1970. gadu beigās cietis autoavārijā, pēc tam progresējuši gaitas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti