← Atpakaļ

Viegli kognitīvi traucējumi – multidisciplinārs ieskats problēmā

Atmiņas traucējumu aktualitāte pieaug – tie parādās arī jauniem cilvēkiem. Iemesli dažādi: sociāli ekonomiskā situācija, informācijas plūsma, dzīves temps. Šodien cilvēkiem smadzenes strādā “kaujas režīmā” un tāpēc pieprasa lielāku atbildību no katra indivīda. Šis raksts ir mēģinājums aplūkot šo problēmu no diviem savstarpēji papildinošiem skatpunktiem, proti, neirologa un psihologa, un parādīt, cik svarīga ir daudzdisciplināra pieeja.


Definīcijas, izplatība un klasifikācija

Vieglu kognitīvu traucējumu (Mild Cognitive Impairment) jēdziens tika ievests, lai aprakstītu kognitīvo funkciju pasliktināšanos cilvēkiem bez demences diagnozes. Vieglu kognitīvu traucējumu (VKT) gadījumā kognitīvo funkciju samazināšanās pārsniedz normālās novecošanas kognitīvās izmaiņas, taču ir salīdzinoši vieglas demences diagnozei.

VKT izplatība populācijā svārstās no 2 līdz 30% un no 6 līdz 85% klīniskajā vidē (vidēji 40%). Pacientiem ar viegliem kognitīviem traucējumiem ir liela klīniskā nozīme, jo ir paaugstināts risks Alcheimera tipa demences attīstībai. Lielākoties VKT nav stabils stāvoklis…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti