← Atpakaļ

Hroniskas galvassāpes un depresija

Hroniskas primāras galvassāpes tiek novērotas aptuveni 2,2—5% no vispārējās populācijas. Lai gan tās neskar pārāk lielu cilvēku daļu, tomēr jāatzīmē, ka hroniskas sāpes (vismaz 15 dienas mēnesī trīs mēnešu garumā un ilgāk), pēc pacientu domām, ir visai nepatīkams, traucējošs un reizēm mokošs simptoms.


Daļa cilvēku turpretim apgalvo, ka pieraduši pie vieglām sāpēm, uzskatot tās par netraucējošām un sauc to par savu normu, pie ārsta nedodoties pat gadu desmitiem. Pacienti atzīmē, ka traucējošas ir mērenas un/vai stipras galvassāpes. Paralēli pacientu viedoklim jāpiemin medicīnas priekšstati, ka galvassāpes netiek uzskatītas par veselības pazīmi.

Galvassāpju pacientiem biežāk nekā vispārējā populācijā novēroti dažādi psihiski traucējumi. Dažādu autoru pētījumu rezultātos tiek norādīti visai variabli skaitļi, piemēram, Verri ar līdzautoriem norāda, ka primāro hronisko galvassāpju pacientiem psihiatrisko slimību komorbiditāte ir 90%. Šeit…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti