Skriešana var palēnināt procesu, kas izraisa osteoartrītu

Doctus . | 2016. gada 15. decembris

Visiem ir labi zināms, ka skriešana izraisa nelielu iekaisumu un sāpīgumu, tā ir cena, kas jāmaksā par sirds un asinsvadu sistēmas veselību. Ir zināms: nav sāpju, nav ieguvumu. Jaunā pētījumā pierādīts, ka pro iekaisuma molekulas pēc skriešanas nonāk ceļa locītavā, tādejādi samazinot iekaisumu locītavā. 

Pētnieki analizēja iekaisuma marķierus ceļa locītavas šķidrumā pirms un pēc skriešanas 18 -35 gadus veciem vīriešiem un sievietēm. 

Pētnieki atklāja, ka specifisko marķieru - citokīni GM-CSF un IL-15 - koncentrācija sinoviālajā šķidrumā samazinās pēc 30 minūšu skriešanas.

Pētnieki norāda, ka šis pētījums apliecina, ka jauniem, veseliem cilvēkiem fiziskās aktivitātes veido pretiekaisuma vidi, kam var būt ilgtermiņa ietekme uz locītavu veselību. Pētījumā pierādīts, ka skriešana ir hondroprotektīva, kas nozīmē, ka skriešana var aizkavēt deģeneratīvu locītavu slimību, piemēram, osteoartrīts, attīstību. 

Šīs ir ļoti labas ziņas, jo osteoartrīts ir sāpīga slimība, kas skar apmēram 27 miljonus cilvēku ASV.

Iepriekš tika domāts, ka garo distanču skriešana ir osteoartrīta riska faktors, tomēr šis pētījums pierādīja pretējo - skriešana var būt terapijas metode. 

Pētnieki turpinās darbu un pētīs cilvēkus ar anamnēzē bijušām ceļa traumām un skatīsies, kā skriešana ietekmē šos cilvēkus. 

 

AVOTS: Brigham Young University. Running actually lowers inflammation in knee joints: Running may also slow the process that leads to osteoarthritis. ScienceDaily. ScienceDaily, 9 December 2016.

 

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Skriešana kā galvenais medikaments ilgdzīvošanai

  Doctus . | 2017. gada 12. maijs

  Skriešana ir populāra un ērta brīvā laika fiziskā aktivitāte, kurai ir nozīmīga ietekme uz ilgdzīvošanu. Kopumā skrējējiem ir par 25 – 40 % zemāks priekšlaicīgas nāves risks un vidējais dzīves ilgums ir vidēji par 3 gadiem garāks nekā tiem, kuri neskrien.   Lasīt visu

 • Ketogēna diēta iespējams mazina astmu

  Doctus . | 2020. gada 8. aprīlis

  Vai speciāla diēta palīdz pret astmu? Jaunā pētījumā secināts, ka pelēm, kuras uzturā saņēma ketogēno diētu, ievērojami samazinājās iekaisums elpošanas ceļos. Lasīt visu

 • Covid-19: vidēji pasaulē atklāti tikai 6 % no reālā SARS-CoV-2 inficēto skaita

  Doctus . | 2020. gada 7. aprīlis

  Apstiprinātais Covid-19 gadījumu skaits, ko oficiāli paziņojušas valstis un ko plaši komentējuši nacionālie un starptautiskie plašsaziņas līdzekļi, neatspoguļo patieso inficēto skaitu, secināts Getingenes universitātes ziņojumā. Dr. Christian Bommer un profesors Sebastians Vollmer no Getingenes universitātes ir izmantojuši COVID-19 mirstības un dienu skaita līdz nāvei datus no nesena pētījuma, kas publicēts žurnālā The Lancet, lai pārbaudītu oficiālo informāciju. Lasīt visu

 • Regulāras fiziskās aktivitātes svarīgas imunitātei, arī izolācijas laikā

  Doctus . | 2020. gada 2. aprīlis

  Būšana izolācijā bez piekļuves sporta zālēm un sporta klubiem, nedrīkstētu nozīmēt to, ka cilvēki pārstāj sportot, norāda pētnieki. Saglabāt regulāras fiziskās aktivitātes laikā, kad lielākā daļa pasaules ir izolācijā, ir ļoti svarīgi, jo tas palīdz uzturēt veselu imūnsistēmu. Lasīt visu