PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērniem ar astmu, kuriem ir arī aptaukošanās, ir slika reakcija uz inhalējamiem kortikosteroīdiem

Doctus
Bērniem ar astmu, kuriem ir arī aptaukošanās, ir slika reakcija uz inhalējamiem kortikosteroīdiem
Freepik.com
Bērni ar astmu, kuriem ir arī liekais svars, sliktāk reaģē uz inhalējamiem kortikosteroīdu medikamentiem, kas varētu izraisīt vairāk astmas paasinājumu, liecina pētījums, kas tika prezentēts 2021. gada Eiropas Elpošanas biedrības (ERS) virtuālajā sanāksmē.

"Mēs zinām, ka bērniem ar astmu, kuru simptomi ir slikti kontrolēti, ir tendence pieņemties svarā," sacīja Cristina Longo, MD, no Monreālas Universitātes. "Iespējams, tas ir tāpēc, ka viņi ir mazaktīvāki. Bērniem ar astmu, kuriem ir liekais svars vai aptaukošanās, simptomi, visticamāk, būs sliktāki, neraugoties uz ieteicamo inhalējamo kortikosteroīdu terapiju, tādēļ ir ne tikai grūti sasniegt veselīgu svaru, bet arī uzlabot viņu dzīves kvalitāti. ”
Dr Longo ar kolēģiem no Amsterdamas Universitātes Medicīnas skolas pārbaudīja medicīnas ierakstus par 1511 bērniem un pusaudžiem vecumā no 2 līdz 16 gadiem ar astmu. Visi bērni lietoja inhalējamos kortikosteroīdus.
No pētījumā iekļautajiem bērniem 318 (21 %) bija aptaukojušies. Bērniem ar aptaukošanos 2,31 reizes biežāk bija slikta reakcija uz inhalējamiem kortikosteroīdiem nekā bērniem ar normālu svaru. Slikta reakcija tika definēta kā ≥ 1 astmas lēkme, kurai nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība un/vai perorālu sistēmisku kortikosteroīdu kurss.
Bērnu ar vāju atbildes reakciju uz inhalējamiem glikokortokosteroīdiem īpatsvars vairāk nekā divkāršojās par katru ķermeņa masas indeksa z-rādītāja pieaugumu par 1 vienību.

"Ārstēšanas vadlīnijas iesaka steroīdus bērniem ar astmu, kuriem ir paaugstināts ķermeņa masas indekss," viņa piebilda. "Mūsu pētnieku grupa uzskatīja, ka pieeja" viens izmērs der visiem ", ārstējot bērnus ar astmu ar inhalējamiem steroīdiem kā pirmo terapiju, īpaši tiem, kuriem ir liekais svars, ir jāpārskata. Vismaz ir jāveicina pētījumi, kas identificē iespējamos alternatīvos ārstēšanas veidus, un tiem jāpiešķir prioritāte, jo īpaši tāpēc, ka 30 % bērnu ar astmu ir arī aptaukojušies. Pieaugot bērnu aptaukošanās epidēmijai, mēs sagaidām, ka šis procents palielināsies, kas nozīmē, ka šī sliktas kontroles problēma biežāk parādīsies ikdienas klīniskajā praksē. ”

AVOTS: An International Mendelian Randomization Study of BMI and ICS Response in Children. Abstract OA4221