PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Depresijas simptomi saistīti ar nieru funkciju pasliktināšanos

Doctus
Depresijas simptomi saistīti ar nieru funkciju pasliktināšanos
Pixabay
Pētījumā ar pieaugušajiem ar normālu nieru funkciju, secināja, ka tiem, kuriem bieži bija depresīvi simptomi, novēroja nieru funkciju pasliktināšanos.

Depresija ir izplatīta pusmūža un vecāku pieaugušo slimība, un tā var veicināt dažādas garīgas un fiziskas problēmas. Iepriekšējie pētījumi ir atklājuši saistību starp depresijas simptomiem un strauju nieru funkcijas pasliktināšanos pacientiem ar hronisku nieru slimību (CKD). Lai meklētu iespējamo saistību starp normālu nieru darbību un depresīviem simptomiem, pētnieki analizēja datus par 4763 indivīdiem.

Pētījuma sākumā 39 % dalībnieku bija depresijas simptomi, un vidēji 4 novērošanas  gadu laikā 260 (6 %) dalībniekiem novērojam strauju nieru funkcijas pasliktināšanos. Pētījumā tika novērota būtiska saistība starp depresijas simptomiem un strauju nieru funkcijas pasliktināšanos. Dalībniekiem ar biežiem depresijas simptomiem 1,4 reizes biežāk novēroja strauju nieru funkcijas pasliktināšanos, salīdzinot ar dalībniekiem ar retiem depresijas simptomiem.

"CKD ir galvenais sirds un asinsvadu slimību, nieru mazspējas un mirstības riska faktors visā pasaulē. Tāpēc, modificējamu riska faktoru noteikšana, iespējams, var mazināt milzīgo CSK slogu un ar to saistītās komplikācijas, veicinot agrīnu atklāšanu un profilaksi," sacīja Dr. Qin. "Kaut arī mūsu pētījums neuzrāda cēloņsakarību, tas parādīja, ka augsti depresijas simptomi bija ievērojami saistīti ar strauju nieru darbības pasliktināšanos pieaugušajiem ar normālu nieru darbību pētījuma sākumā. Pētījuma dati sniedz pierādījumus par depresijas simptomu skrīningu un efektīvas psihosociālās iejaukšanās nepieciešamību hroniskas nieru slimības profilaksei. "

AVOTS: American Society of Nephrology. Depressive symptoms linked to rapid kidney function decline: Finding comes from a study of adults with normal kidney function. ScienceDaily, 28 May 2021.