PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vidzemes slimnīca izveido jaunu zīmolu – Piedzimt Valmierā

Doctus
Vidzemes slimnīca izveido jaunu zīmolu – Piedzimt Valmierā
Ingemārs Venteris/ Vidzemes slimnīca
Jaunā zīmola mērķis ir veicināt pozitīvu dzimstības kāpumu Vidzenes reģionā, aktualizēt sabiedrībā jautājumus, kas skar grūtniecību un dzemdniecību, kā arī palīdzēt sagatavoties jaunajām ģimenēm dzemdību procesam un dzemdību norisei.

Vidzemes slimnīca informē, ka šī gada ietvaros slimnīcas pārstāvji kopā ar Vidzemes augstskolas studentiem ir strādājuši pie jaunā zīmola izveides. Darbs ietvers aktīvu komunikāciju sociālajos tīklos par topošajām un jau esošajām māmiņām aktuālām tēmām - informatīvos rakstus, intervijas un publikācijas ar nozares vadošiem speciālistiem, kas Vidzemes slimnīcā strādā jau ilgus gadus un ir bijuši kā drošs atbalsts daudzām grūtniecības un dzemdību norisēm. Vidzemes slimnīcas  tīmekļa vietnē www.vidzemesslimnica.lv ir izveidota īpaša sadaļa Piedzimt Valmierā. Šajā sadaļā būs arī video intervijas ar vecmātēm un ārstiem, kas sniegs pirmo virtuālo iepazīšanos ar nodaļu un tās speciālistiem.

Iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās jau no 1990. gada, un līdz 2022. gada sākumam tas sarucis par 792 tūkstošiem jeb 30%. Vidzemes un Rīgas reģionos ir novērojams mērens dzimstības līmeņa kritums, savukārt, Latgalē – visstraujākais. Mātes vidējais vecums pieaug ik gadu. 2021. gadā mātes vidējais vecums bija 30,2 gadi, pirmajam bērnam – 27,8, bet otrajam – 30,9 gadi. Ņemot vērā pēdējo gadu kritumu dzimstībā, mums kopīgi ir jāpieņem lēmums par dažādu mūsdienīgu programmu ieviešanu slimnīcu darbībā, kas veicina un uzlabo jauno ģimeņu vēlmi domāt par jauna bērniņa ienākšanu ģimenē