← Atpakaļ

Daudz lietotais un peltais analgīns

Metamizols – pie mums pazīstams ar nosaukumu analgīns – pieskaitāms pagājušā gadsimta populārākajiem zāļlīdzekļiem. Par to liecina plašais sinonīmu klāsts, jo daudzas zāļu firmas vēlējās ražot preparātu, kam ir liels pieprasījums. Metamizols pieder nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu (NPL) pirazolona atvasinājuma grupai. Preparāts medicīnas praksē ienāca 1921. gadā un ieguva lielu popularitāti izteiktās pretsāpju, pretiekaisuma un pretdrudža darbības dēļ.


Darbības mehānisms

Metamizols inhibē ciklooksigenāzes (COG), tādējādi kavē prostaglandīnu sintēzi, kuri izraisa sāpes, drudzi un iekaisumu. Ar šo darbību tiek skaidrota metamizola pretsāpju, pretdrudža un pretiekaisuma darbība. Vērtējot šos efektus 5 ballu skalā: pretsāpju darbība - 3, pretdrudža darbība - 3 un pretsāpju darbība - 2 balles. Tiek pieminēta arī vēl tā spazmolītiskā un antibakteriālā darbība.

Pateicoties darbīgās vielas labai šķīdībai ūdenī, metamizols ir ne tikai tablešu zāļu formā, bet arī šķidrumā parenterālai ievadīšanai.Metamizola lietošanas veids un devas pieaugušajiem

Farmakokinētika

Preparāts labi uzsūcas, ātri tiek sasniegta terapeitiskā koncentrācija…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti