← Atpakaļ

Uzskati, pētījumi un pretrunas par aspartāmu

Aspartāms jeb pārtikas piedeva E951 ir mākslīgais saldinātājs, ko lieto kā cukura aizvietotāju dažādos pārtikas produktos un dzērienos. Aspartāmu atzīst kā drošu pārtikas piedevu [3] vairāk nekā deviņdesmit valstīs. [1; 2] ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (U.S. Food and Drug Administration — FDA) aspartāmu raksturo kā vienu no visrūpīgāk pārbaudītajām un pētītajām pārvaldes apstiprinātajām pārtikas piedevām.


Publikācijas dažādos preses izdevumos liecina, ka daļa zinātnieku joprojām apstrīd aspartāma drošas lietošanas praksi cilvēkam.

Vēsture

Aspartāmu 1965. gadā atklāja ķīmiķis James M. Schlatter. Viņš sintezēja aspartāmu kā starpposmu, radot gastrīna tetrapeptīdu, ko varētu lietot gremošanas orgānu čūlu ārstēšanā. [4] Schlatter nejauši atklāja tā saldo garšu, nolaizot ar aspartāmu klāto pirkstu, kad mēģināja pacelt papīra lapu. [5]

FDA aspartāmu apstiprināja 1974. gadā, tomēr vēlāk tika atklātas problēmas tā lietošanas drošumā. Apstiprinājums aspartāma lietošanai tika atcelts nākamajā gadā, bet pēc papildu pārbaudēm un…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti