PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

In memoriam. Atvadoties no žurnāla Doctus ilggadējās mākslinieces Dinas Dzelmes (1954–2013)

Doctus
In memoriam. Atvadoties no žurnāla Doctus ilggadējās mākslinieces Dinas Dzelmes (1954–2013)
Ar žurnālu Doctus māksliniece Dina Dzelme sadarbojās kopš 2004. gada. Tā gada aprīļa numura Lieldienu noskaņu vāks ar oliņu bija pirmais Dinas darbs žurnālam Doctus. Veidojot Doctus vāka dizainu, Dina sadarbojusies ar fotogrāfēm Astrīdu Meirāni un Inesi Austrumu. Atskatoties uz paveikto, saskaitījām, ka Dina ir autore 101 Doctus vāka vizuālajam noformējumam. Interesants skaits...

Dina Dzelme (1954-2013) Dina Dzelme (1954-2013)
Dina Dzelme (1954-2013)

2013. gada Doctus maija numura vāks bija pēdējais, kura ideju un māksliniecisko izpildījumu Dina izauklēja. Pēc strauja slimības uzliesmojuma Dina atvadījās no šīs pasaules 2013. gada 27. jūnijā.

Šo gandrīz 10 gadu laikā sadarbībā ar redakciju Dina izstrādāja žurnāla Doctus vizuālo koptēlu, kas vairākkārt dinamiski attīstījies, pielāgojoties mūsdienu dizaina un satura atspoguļošanas principiem.

2006. gadā decembrī uz Doctus vāka parādījās Dinas veidotais jaunais Doctus logo.

Dina šo gadu laikā vairākkārt veidoja arī žurnāla abonēšanas vizuālo koptēlu - atslēgu uz petri plates (2004. gads), vēlāk sauli ar putniem, kur putnu kāšu vietā bija izliekti žurnāli (2007. gads), tad izzīmēja žurnāla neirona simbolu (2010. gads).

Dina bija radoša un sievišķīga personība, viņai piemita lieliska krāsu un proporciju izjūta.

Atceroties Dinu, gan viņas ģimene, gan tuvinieki, draugi un kolēģi līdzīgi kā mēs redakcijā Dinu raksturoja kā ļoti gaišu, dvēselisku cilvēku, kas uz dzīvi raudzījās jutīgām acīm - allaž pieklājīga, toleranta, ar lielisku cilvēku izjūtu. Viņai rūpēja katra mazākā lieta, katra nianse. Bet mazās lietas jau veido lielās...

Dina sacīja, ka vēlas šo gadu iesākt balti... Janvārī viņa bija izvēlējusies vāka varoni ietērpt skaistā baltā kleitā kallas zieda formā. Kalla raksturo tīrību, vienkāršību, smalkumu un iejūtību. Tāda Dina bija - vienkārša, smalka un iejūtīga.

Doctus redakcija izsaka dziļu līdzjūtību Dinas tuviniekiem, mīļajiem.

Mums Dina vienmēr būs dzīva mūsu atmiņās un savos paveiktajos darbos, kas skaistā vizuālā ietērpā rindojas daudzu ārstu, farmaceitu un mediķu žurnālu plauktos.

Foto: Inese Austruma (2010.g.)