PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pregabalīns nav efektīvs hronisku sāpju mazināšanā pēc traumatiska nervu bojājuma

Doctus
Pregabalīns nav efektīvs hronisku sāpju mazināšanā pēc traumatiska nervu bojājuma
Pregabalīns nav efektīvs hronisku sāpju, kas attīstās pēc traumatiska nerva bojājuma, mazināšanā. Šie ir starptautiska pētījuma rezultāti, kurā mēģināja identificēt efektīvu ne opioīdu pretsāpju medikamentu.

Arvien pieaug nepieciešamība pēc simptomātiskas ārstēšanas sāpēm pēc traumatiska nervu bojājuma (PTNP). Šajā pētījumā analizēja pregabalīna efektivitāti un panesamību neiropātisku sāpju pēc traumas vai ķirurģijas mazināšanā. Šis bija nejaušināta iedalījuma, divkārtnepārredzams, placebo kontrolēts, paralēlu grupu pētījums, kurš norisinājās 101 ārstniecības iestādē 11 valstīs. Pieaugušie, kuriem tika diagnosticēts PTNP nejaušināti tika iedalīti vienā no grupām: vieni 15 nedēļas lietoja pregabalīnu (mainīgu devu 150 – 600 mg/ dienā) un otri – placebo. Primārais efektivitātes iznākums bija vidējās sāpju skalas samazināšanās 15.nedēļā, salīdzinot ar pētījuma sākumu. Pregabalīna grupā iekļāva 274 pacientus un placebo grupā – 265.  49,6 % dalībnieku trauma bija ķirurģiska. Primārās efektivitātes analīze neuzrādīja statistiskas atšķirības sāpju mazināšanā starp grupām 15.nedēļā (vidējā atšķirība – 0,22 punkti; 95 % TI [0,54 – 0,1], p>0,05). Biežāk sastopamās blakusparādības pregabalīna grupā bija reibonis un bezmiegs (attiecīgi 14,6 un 9,9 %), placebo grupā šī attiecība bija attiecīgi 4,2 un 3,4 %.  

Pētnieki secina, ka pregabalīns nav efektīvāks par placebo sāpju mazināšanā, kas rodas pēc traumatiska nervu bojājuma.

AVOTS: Markman J, Resnick M, Greenberg S, et al. Efficacy of pregabalin in post-traumatic peripheral neuropathic pain: a randomized, double-blind, placebo-controlled phase 3 trial. Journal of Neurology, 2018.