PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Vairāk ārstējas, izmantojot internetu?

Doctus
Vairāk ārstējas, izmantojot internetu?
Freepik
Pēdējā gada laikā no 27 % uz 33 % pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri slimības gadījumā uzsākuši ārstēšanos pēc internetā atrodamās informācijas, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Pētījums atklāj, ka kopumā pašārstēšanos vismaz vienu reizi uzsākuši 10 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 23 % to darījuši regulāri, pat vairākas reizes gadā. Visbiežāk pašārstēšanos pēdējā gada laikā uzsākuši cilvēki vecumā no 25 līdz 44 gadiem (42 %), cilvēki ar augstāko izglītību (36 %) un sievietes (35 %). Savukārt visretāk saslimšanas gadījumā internetam uzticējušies seniori (26 %) un iedzīvotāji laukos (25 %).

Veselības centra 4 ģimenes ārste Ilze Skuja norāda, ka tendence interesēties par savu veselību un iespējamajiem risinājumiem saslimšanas gadījumā ir vērtējama pozitīvi: “No vienas puses, šie 33 % aptaujāto, kuri ir meklējuši informāciju internetā, drīzāk ir mazs rādītājs, jo liecina, ka vairums iedzīvotāju tomēr par savu veselību ārpus ārsta kabineta neko daudz neinteresējas. Bet, no otras puses, jautājums ir par to, cik ilgi viņi to dara, jo pašārstēšanās vienā brīdī var sākt kaitēt veselībai. Lai tas nenotiktu, gan ārstiem, gan farmaceitiem ir jāskaidro pacientiem, kā meklēt informāciju, kur to darīt un kurā brīdī pārtraukt pašārstēšanos.”

"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" ir ikgadējs Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērījums. Indekss tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, ik gadu tiešās intervijās tiek aptaujāts reprezentatīvs iedzīvotāju skaits – 1018 cilvēki vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Aptauja veikta 2021. gada martā.