← Atpakaļ

Pēcoperācijas hipoparatireoze

Pēcoperācijas hipoparatireoze attīstās pēc operācijām kakla zonā, kad traucēta epitēlijķermenīšu asinsapgāde vai traumēti/rezecēti pašu dziedzeru audi. Pēcoperācijas hipoparatireoze biežāk attīstās pēc totālas tireoīdektomijas, paratireoīdektomijas, radikālas kakla ķirurģijas.


Hipoparatireozes jēdziens atspoguļo epitēlijķermenīšu funkcijas traucējumus, kas izraisa samazinātu parathormona izdalīšanos un izpaužas ar hipokalcēmiju un raksturīgiem klīniskajiem simptomiem. Epitēlijķermenīši sekretē parathormonu (PTH) un kalcitonīnu. [1] 12—15 % populācijas ir piektais epitēlijķermenītis. Katrs dziedzeris ir apmērām 6 × 3 × 2 mm liels un 40 mg smags. [2] PTH tieši darbojas uz kauliem un nierēm, netieši uz zarnu traktu, nodrošinot normālu jonizētā kalcija līmeni asinīs. Kalcija līmenis paaugstinās, jo PTH atbrīvo kalciju un fosforu no kauliem, kā arī veicina kalcija reabsorbciju nierēs un palielina kalcitriola…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti