PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sapņiem nav mērvienību!*

I. Dzintara
Sapņiem nav mērvienību!*
Sākot ar novembra pirmajām dienām, līdz pat 2008. gada janvāra beigām apvienības aptieka 1 aptiekās uzmanību saistīs vieglas, kā netverami sapņi caurspīdīgas ziedojumu kastītes, kuras gaidīt gaidīs, lai tās piepilda, jo saziedotā nauda ar atbildīgu un ieinteresētu cilvēku starpniecību materializēsies bērnu sapņu piepildījumā.

Jau trešo gadu Šveices farmācijas kompānija Mepha, sadarbojoties ar aptieku apvienību aptieka 1, aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus, kā arī sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. Mepha izpilddirektore Agita Lazdiņa atzīst, ka „lielāko gandarījumu sagādā sajūta, ka tas, ko tu dari, kādam ir patiešām svarīgs un nepieciešams. Pagājušā gada labdarības akcijas laikā vairāki piepildītie sapņi izrādījās īpaši nozīmīgi, jo tika piepildīti īstajā laikā un vietā - dažiem bērniem tie bija ne tikai skaistākie, bet arī vieni no pēdējiem mirkļiem viņu dzīvē."

Akcija Dāvā sapni! aizsāk savu ceļu jau trešo gadu. Par to īpaši gandarīta Šveices farmācijas kompānijas Mepha izpilddirektore Latvijā Agita Lazdiņa, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone un apvienības aptieka 1 vadītājs Ronalds Šlosber Akcija Dāvā sapni! aizsāk savu ceļu jau trešo gadu. Par to īpaši gandarīta Šveices farmācijas kompānijas Mepha izpilddirektore Latvijā Agita Lazdiņa, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone un apvienības aptieka 1 vadītājs Ronalds Šlosber
Akcija Dāvā sapni! aizsāk savu ceļu jau trešo gadu. Par to īpaši gandarīta Šveices farmācijas kompānijas Mepha izpilddirektore Latvijā Agita Lazdiņa, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone un apvienības aptieka 1 vadītājs Ronalds Šlosber

Par Dāvā sapni! laikā gūtajiem ziedojumiem šogad tiks piepildīti vienpadsmit smagi un nedziedināmi slimu bērnu sapņi. Daļai šo bērnu ik dienas jāuzturas slimnīcā, tādēļ vēlmes ir saistītas ar brīvā laika pavadīšanu atbilstoši viņu fiziskajām iespējām. Šogad ir nolemts negaidīt akcijas beigas, lai sapņiem dotu spārnus, bet darīt to jau akcijas laikā. Par gūtajiem līdzekļiem tiks rīkota arī atpūtas nometne slimajiem bērniem un viņu ģimenēm. Tiks sniegts finansiāls atbalsts arī Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai nepieciešamās medicīnas aparatūras iegādei.

Akcijas pēctecību uzsver Ronalds Šlosbergs, apvienības aptieka 1 vadītājs: "Ir patiess prieks, ka labdarības akcija Dāvā sapni! sevi piesaka jau trešo reizi. Divu iepriekšējo gadu laikā gūtās atziņas un emocijas ir tas, kas mums liek šo ideju turpināt. Redzot, cik milzīgu darbu ir ieguldījuši Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības cilvēki, arī mēs vēlamies viņiem palīdzēt un aicinām ikvienu pievienoties." Aptiekas akcijā Dāvā sapni! iesaistās ar lielu atbildības sajūtu, pēc individuālas iniciatīvas ir jūtama farmaceitu personiskā atdeve.

Iepriekšējos gados Dāvā sapni! ietvaros piepildīti 16 smagi un nedziedināmi slimu bērnu sapņi, par kuriem mēs, pieaugušie, nespējām pat iedomāties un izprast, cik daudz tas viņiem nozīmē. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vajadzībām kopā ziedoti 15 000 latu. Akcijas organizatori cer, ka arī šī gada akcijas rezultāti liecinās par cilvēku dāsnumu, atsaucību un sirds siltumu.

Katru gadu akcijas organizatori sarunājas ar sabiedrību, izmantojot atšķirīgas saziņas iespējas - ar krāsu pasaules palīdzību vai talkā ņemot mūzikas valodu. Savukārt šogad talkā nāk elektroniskie saziņas līdzekļi un interaktivitāte. Ziedojot portālā Ziedot.lv, iespējams sekot saziedotās summas pieaugumam, kā arī uzzināt iepriekšējo ziedotāju vārdus; tas liek justies iesaistītiem un līdzatbildīgiem. Ikviens populārajā portālā Draugiem.lv tiek aicināts kļūt par akcijas atbalstītāju. Publikācijas tapšanas laikā par tādiem kļuvuši jau vairāk nekā tūkstotis draugu. Iepazīstoties ar komentāriem, jādomā, cik būtiska ir šāda akcija kā mācībstunda labdarībā. Mājas lapā gūstama arī plaša informācija par akciju, un - īpaši būtiski - arī par paliatīvo aprūpi. Šai informācijai ir svarīga nozīme, lai palīdzētu izaugt sabiedrībai, kas ar sapratni un dāsnu roku prot tuvoties tiem, kuriem vajadzīgs atbalsts. Atsaucība ir. ­Draugiem. lv kāda meitene rak­sta: „Nemaz arī nevajag tik daudz, lai piepildītu kāda sapnīti! Lai veicas, es arī piedalos!!!" Un viņa ir uz pareizā ceļa - var izvēlēties ziedot aptiekā 1 vai www.ziedot.lv.