PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Epidurālā anestēzija dzemdībās – par valsts līdzekļiem

Doctus
Epidurālā anestēzija dzemdībās – par valsts līdzekļiem
Freepik
No 1. augusta ārstniecības iestādēm epidurālā anestēzija dzemdībās ir jāsniedz par valsts līdzekļiem, tajā skaitā, ja vēlmi par atsāpināšanas pielietošanu izteikusi pati sieviete.

|Šogad pirmo reizi atsāpināšanai dzemdībās piešķirām atsevišķu un ievērojamu finansējumu - vairāk nekā 1,3 milj. eiro," norādījis veselībs ministrs Daniels Pavļuts. Veselības ministrija uzsver: nav pieļaujams, ka atsāpināšana tiek sniegta kā maksas pakalpojums, jo tā ir valsts apmaksāta.

Lai izslēgtu jebkādas interpretācijas iespējas par valsts apmaksātas epidurālās anestēzijas pielietošanu atbilstoši noteiktām medicīniskajām indikācijām (tostarp, interpretācijas par šogad iekļauto indikāciju ‒ sāpju radītu paniku (uztraukumu un bailēm)), no 1. augusta medicīnisko indikāciju saraksts valsts apmaksātas dzemdību epidurālās anestēzijas saņemšanai tiek atcelts.

Lēmumu par to, vai konkrētajā dzemdību gadījumā atsāpināšanai nav kontrindikāciju, pieņems dzemdību iestādes speciālists vai anesteziologs. Sieviete varēs atteikties no atsāpināšanas pielietošanas.